Web Tasarım | Logo Tasarım | Website Yaptırmak | E Ticaret Paketleri | SEO Ajansı

google haberler

 • 0 Sosyal Medya Reklamı ile İnternet Reklamı Arasında Fark Var mıdır?

  SOSYAL MEDYA REKLAMI İLE İNTERNET REKLAMI ARASINDA FARK VARMIDIR?   Aradaki farkı kısaca özetlemek gerekirse; Sosyal medya üzerinden verdiğiniz reklamların gösterilme oranları internet üzerinden vereceğiniz reklamlara oranla çok daha fazla olur. Bunun sebebi sosyal medya üzerinden reklam verdiğinizde alakalı alakasız birçok kişiye reklamınız gösterilir, ihtiyacı ya da merakı olan kişiler reklamınızı tıklayarak sizin yapmış olduğunuz tanıtımı görür ve sizi keşfetmeye çalışır. İnternet reklamında ise ihtiyacı yada merakı olan kişiler arama motorları üzerinden sizi kendileri aryarak bulur. Aradıkları konuyla alakalı firmaları kendi arama seçenekleriyle bulur ve hangisi olacağına karar verir. Yani internet reklamı sosyal medya reklamına göre biraz daha nokta atışı. Sosyal medya reklamlarında siz kendinizi bir şekilde potansiyel olan yada olmayan müşterilere gösterirsiniz. İnternet reklamlarında ise müşteri arama yaptığı kelimeler üzerinden sizi bulmaya çalışır. Aradaki en büyük fark bu olmakla beraber iki mecrada da verilen reklamların etkisi ve avantajı çok fazla olduğunu tekrar hatırlatalım.

 • 0 İnternet Reklamları Etkili midir?

  İNTERNET REKLAMI ETKİLİMİDİR?   İnternet reklamları diğer adlarıyla Google Ads ve Google Reklam ile arama motorları üzerinden hedef kitlenize çok rahat bir şekilde ulaşmanız mümkün. Fakat sosyal medya üzerinden reklam verirken dikkat ettiğimiz gibi burada da doğru stratejiyi uygulamanız gerekiyor ki beklentileriniz havada kalmasın. Reklam verirken amacınızı ve bu amaca ulaşmak için izleyeceğiniz yolları dikkatlice belirlemelisiniz. Bu sayede hedeflediğiniz müşteri sayısına, yeni müşterilere ve hali hazırda hizmet verdiğiniz müşterilerinize daha kaliteli hizmet verebilmeniz mümkün olsun. İnsanlar sizin sektörünüzleilgili arama yaptığında ilk başta sizi görsün ve sizi tanısın. Bu büyük avantaj için internet reklamının artısı diğer mecralarda verdiğiniz reklamlardan etki alanı olarak çok daha fazla. Bunun sebebi masaütünden, laptop ve tabletlerden ve en önemlisi mobil telefonlar üzerinden birçok kişi sizi kolayca bulabilir ve sizi keşfeder. Bunun faydası yadsınamayacak kadar büyük!

 • 0 SEO'da Başarılı Olmak İçin;

  SEO’da BAŞARILI OLMAK İÇİN;   SEO(Arama motorları optimizasyonu)  başarılı olmak için yapmanız gereken anahtar bilgiler vermek istiyoruz… İlk başta hedef koymalısınız Ekipmanlarınız tamamlamanız gerekmektedir Rakip analizini yapmanı gerekmektedir Süreli yeni içerikler geliştirmeniz gerekmektedir Orijinal olmanız gerekmektedir Paylaşım odaklı planlarınız olmalı Sıkılmadan devam edip, Sonuçları izleyerek, İşinize odaklanmanız gerekmektedir.     Size daha birçok içerikler sunabilirdik ama gerek duymuyoruz. Yapmanız gereken bu işin kolay olduğu ve başaracağınıza inanmanız. Gelin birlikte sonuç alalım bunun için; https://www.webtasarimvereklam.com/iletisim.php   

 • 0 Logo Tasarım ve Website Tasarımı

  LOGO VE WEB SİTE TASARIMI PROFESYONEL DÜŞÜNÜN   Kurumsal kimlik öğelerinin başında gelen logo tasarımı ya da yapımı günümüz markalarının en ince düşünmesi gereken kurumsallık aracı bizce. Logo akılda kalmalı ki hedef kitleniz sizi hatırlasın, Logo dendiği zaman mutlaka sadelik ve hoş bir seda bırakmalı insanda, Bence logolarınızı profesyonel ajanslara ya da bu işe kafa yoran grafik tasarımcılara yaptırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bizler logo tasarlarken şirket sahibinin yaptıklarından çok yapacaklarını da öngörerek logo tasarımı yapıyoruz. Sadece bir sektörü anlatan bir logo bir başka iş yaptığınızda sizi zor durumda bırakmamalı. Logolar özel çalışmalardır, bunun için profesyonel insanlar tarafından oluşturulmalı. Basit logo programları herkese aynı şekilleri sunan robotlar sizce sizin duygularınızı anlaya bilir mi tabi ki anlayamaz. Web sitenize özel logo geliştirmek bazen kurumsallığı bozarken bazen de kurumsallığınıza farklılık katabilir. Bunun için yapmanız gereken hayal kurup, profesyonel düşünmek ve doğru yerden hizmet almak. Yoksa çok basit bir web siteyi çok basit bir logoyu siz de resim düzenleme programları yardımıyla kolayca yapabilirsiniz. Yani web site ve logo yaptırmak için bizi tercih etmeniz için bir çok neden varJ Ayrıntılı bilgi için: www.webtasarimvereklam.com mutlaka ziyaret edin.  

 • 0 Google'da Ücretsiz Reklam Vermek

                                                           GOOGLE'DA REKLAM VERMEK       Müşteriler sizin sunduğunuz ürünü araması yada aradığında bulması için örneğin web site yaptırmak, seo hizmeti almak istiyorum gibi içerikleri Google arama motorunda müşterilerin arama kriterine uygun şekilde içerikler halinde sunmanız gerekmektedir. Aslında bunu yapmak çok kolay yapmanız gereken şey orijinal içeriklerle kendinizi ifade etmek bununda en iyi yolu araştırmalar yaparak, bu araştırmalarınızı müşterileriniz ile paylaşmak ve geri dönüşleri değerlendirmek. Bunun için bizlerden de yardım alabilirsiniz Özellikle içerik üretmek konusunda sizlere gün içerisinde destek olabiliriz. Bunun için ekiplerimiz saatlerce araştırma yaparak, Google’nın güncellemelerini yakından takip ederek müşterilerimizin her gelişmeden haberdar olmasını sağlıyoruz. Artık istatistikler işinizi büyütüyor, sizin ürününüzü kimin beğenip beğenmediğin artık çök önemi var. Müşteriler nasıl ki kapalı dükkânlara bir daha alış veriş yapmak istemezse web siteleriniz ya da hesaplarınızda aktif olmadığı zaman müşterileriniz dönüş yapmayacaktır. Onun için geleceği belirleyen planlarını yapmış seo desteği almış işletmeler ayakta kalacaklar ve küçük işletmeler giderek kaybolacaktır. Bunun için mutlaka bir web site ve sosyal medya entegre şekilde işinizi büyütmenizi tavsiye ediyoruz. Müşterilerimizi geliştirmek bizim de işimizi büyütmemize sebep oluyor onun için biz kazan kazan mantığında hep birlikte internette işimizi büyütelim deriz. Ayrıntılı bilgi için: www.webtasarimvereklam.com tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.  

 • 0 Kurumsal Website

  KURUMSAL WEBSİTE   Firmalar internet ortamında marka imajlarını en iyi şekilde yansıtmak isterler. Bunu yapmalarının en iyi yolu internet siteleri, sosyal medya hesapları ve diğer mecralar üzerinden firmalarıyla ilgili politakalarını, misyon vizyonlarını, yaptıkları işleri paylaşım yaparak anlatmaya çalışmaktır. Ama önemli olan bir konu var ki o da işletmelerin en önemli vitrininin internet siteleri olmasıdır. Kendilerini anlatmanın en etkili yolu sahip oldukları kurumsal websiteleridir. Çünkü internet siteleri dışında kalan sosyal medya  ve diğer mecralar takipçi sayısı, kullanıcıların amaçlarına yönelik tercihleri ve birsürü değişkenden dolayı sınırlı olarak katkı sağlar. Fakat bu durum internet platformu için geçerli değildir. İnternet kullanıcıları ihityaçlarına yönelik ya da ilgi alanlarına yönelik aramalarını arama moturuna yazarak, direk o işle ilgili siteleri bulmak isterler. Özetlemek gerekirse sosyal medya ve diğer mecralarda siz müşterilerinizi ararsınız ama internet sitelerinde genelde hedef kitleniz, potansiyel müşterileriniz ve diğer rakipleriniz sizi arayarak bulur. Bu durumu sosyal medyayı aktif olarak kullanarak çok farklı etkileri olabilecek şekilde kullanabilirsiniz. Ama en başta teknik olarak üst düzey, tasarımsal olarak gösterişli ve ihtiyaçlarınızı, hedeflerinizi ve müşterilerinize aktarmak istediğiniz şeyleri etkili biçimde sunabileceğiniz bir websiteye sahip olmanız lazım. Bu yüzden Kurumsal Website olmazsa olmazlardan..

 • 0 Eticaret Sitesi

  ETİCARET SİTESİ   Günümüzde sürekli gelişen ve ilerleyen bir teknolojiye sahibiz. Öyle ki bugün trend olan bir durum bir ay sonra hiçbirşey ifade etmez hale gelebiliyor. Fakat bazı şeyler uzun bir süre daha da ileriye gidecek gibi görünüyor. Bunu söylememizdeki kasıt Eticaret pazarının sürekli gelişmesi ve gelişmeye devam etmesindendir. Birçok yerel / ulusal firma işletmelerini eticaret platformuna taşıma kararı aldı. Dünya’da büyük firmalar kendi sektörlerini eticarete taşımakla kalmayıp, kendi sektörleri dışında faaliyet gösteren ya da potansiyel rakibi olabileceğini düşündüğü firmaların e ticaret sitelerini satın alma yoluna giderek bu pazarda tekelleşme çalışmalarına yöneldiler. Peki onları bu duruma iten faktörler neler? Neden insanlar eticaret sitelerine bu kadar önem vermeye başladılar? Hem işletmeler açısından hemde müşteriler açısından eticaret sitelerinin avantajları nelerdir? Bu soruların cevabını basit bir swot analiziyle bile öğrenebiliriz. Ama gelin biz kısa kısa özet geçerek inceleyelim; İşletmeler için eticaretin avantajları; Yerelde yada ülke bazında faaliyet gösteren bir işletmeden yola çıkalım. Yerelde sınırlı sayıda müşteri kitlesine hizmet veren bir dükkan için e ticaret sitesinin avantajları neler olabilir? En basitinden hizmet verdiği il, ilçe dışında tüm Türkiye’ye hatta tüm Dünya’ya hizmet verebileceği bir dükkanı olurdu. Marka tanıtımını sadece bulunduğu yerdeki insanlara değilde daha geniş bir kitleye yapabilirdi. Kendinden daha büyük ya da daha küçük olan rakipleri arasında konumunu çok farklı şekilde  değiştirebilirdi.  Hizmet verdiği alanda daha sistematik bir şekilde ve daha büyük düşünerek ilerleyebilirdi. Müşteri sayısını artırmasından, potansiyel müşterilerine daha fazla ulaşabilmesinden, rakiplerini egale etmesinden bahsetmiyorum bile. Düşünsenize bunları yapabileceğiniz bir dükkanın size yıllık maliyeti maksimum 300 TL(Bu tutar dolar ve euroya bağlı olarak değişebilir). Böyle bir durumda eticaret pazarına girmemek başlı başına bir hata değil midir?     Müşteri açısından e ticaretin avantajları; Tüketici özellikleri genelde o ülkenin kültürüne, alışkanlıklarına ve değerlerine göredeğişiklik gösterebilir. Ülkemizde bu durum biraz daha farklı olarak çok fazla değişiklik gösterebiliyor. Mesela İstanbul’da tüketiciler ürünü görmeden de internet üzerinden sipariş verirken, Erzincan’da ya da Kahramanmaraş’ta ürüne dokunmadan, o ürünü görmeden kesinlikle almıyorlar. Bu ve bunun gibi birçok örnek verebiliriz. Ancak e ticaret tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gitgide artmaya başladı. Türkiye’de oluşan eticaret pazarından şunu anlıyoruz ki bu yargılar yavaş yavaş yıkılmaya başladı. İnsanları kandırmaya yönelik birçok website, sosyal medya hesapları ve diğer mecraları kullanarak satış yapan kişiler, firmalar bulunuyor. Yeni yasalarla tüketici hakları koruma altına alınırken, yaptırımlarla da bu tarz dolandırıcı zihniyetinin önüne geçilmeye başlandı. Bu müşterilerin yavaş yavaş  avantaja dönüşmeye başlayan dezavantajlarıydı. Gelelim işini dürüstçe ve doğru şekilde yapan işletmelere. Müşteri açısından o kadar büyük avantaj sağlıyorlar ki; ürün fiyatlarının normalinden çok daha uyguna olması, ürünlerin zamanında teslimatının yapılması, hizmetin zamanında yerine getirilmesi, tüketici haklarının daima ön planda tutması, tüketicilerin aradıkları ürünlerin dışında birçok benzer ve farklı ürünü aynı yerde bulabilmesi ve bu ürünleri inceleyip alabilmesi, kampanya ve indirimlerden haberdar olması, modayı internet üzerinden takip edebilmesi, ürün iade hakkının olması, aldığı ürünü hiçbir mazeret belirtmeden iade edebilmesi gibi gibi birçok şeyi sıralayabiliriz. Bundan dolayı artık ülkemizde eticaret alanı hem firmalar için hem de müşteriler için oldukça önemli bir yere gelmekle kalmayıp günden güne rakiplerin artmasından dolayı rekabetin ve kalitenin arttığı bir pazara dönüşmeye başladı.

 • 0 Profesyonel Website

  PROFESYONEL WEBSİTE   Profesyonel website ne demek? Bir websitenin profesyonelce hazırlanıp hazırlanmadığını nasıl anlayabilirsiniz? Profesyonel website kavramı aslında ilk kelimeden kendini anlatıyor. Websitenin oluşturulması süreci birçok farklı arayüz ile yapılabilir. Burada sorulması gereken soru şu; websiteniz ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek mi? Sizin tanıtımınızı yapmayan, müşterilerinize ulaştıramayan, hedef kitlenize doğrudan ulaştıramayan ya da en basit şekilde size para kazandırmayan bir websitenin size faydası ne olabilir? Bu durumu nasıl tersine çevirebilirsiniz? Bu sorunun cevabı çok basit. SEO ve Mobil uyumlu, ihtiyaçlarınızı karşılayacak özellikleri ve şık bir tasarımı olan profesyonelce hazırlanmış bir website. Kopya ya da hazır scriptle değil orjinal kodlama ile hazırlanmış bir website!

 • 0 Mobil Uyumlu Website

  MOBİL UYUMLU WEBSİTE   Webistenizi oluştururken en önemli amaç insanların size her zaman, her yerde ulaşabilmesi ve sizin yaptıklarınızı görmesidir. Bunu yaparken de sizin internet ortamındaki yüzünüze her cihazdan aynı şekilde ulaşabilmesidir. Bilgisayarlardan,laptoplardan, tabletlerden ve mobil cihazlardan sitenize giriş yaptıklarında aynı sayfayla karşılaşmaları oldukça önemlidir. Websitenize bilgisayardan ya da laptoptan girildiğinde çok iyi olabilir ama önemli olan masaüstünde iyi olduğu kadar mobil cihazlardan giriş yapıldığında da aynı içeriği gösterebiliyor olmasıdır. Bundan dolayı website yaptırırken ya da websitenizi oluştururken mobil uyumlu olacak şekilde mobil internet sitenizide güncellemeniz çok önemli.

 • 0 Mobil Website ile Mobil Uygulama Arasındaki Fark Nedir?

  MOBİL UYUMLU WEBSİTE İLE MOBİL UYGULAMA ARASINDAKİ FARK NEDİR?   Mobil website demek internet sitenizin bilgisayar ve laptoptan girildiğinde gösterdiği içeriği aynı şekilde mobil cihazlardan yapılan aramalarda göstermesidir. Mobil uygulama ise çok farklı bir kavramdır. Mobil uygulama, içeriğinizle ilgili app oluşturulması ve düzenlenmesi demektir. İki şekilde mobil uygulama oluşturulmaktadır. Birincisi native uygulama ikincisi ise converter uygulama. Converter mobil uygulama ne demek? Converter mobil uygulama; uygulama içeriğinin siteden direkt olarak aktarılarak yapılmasıdır. Native uygulama ne demek? Native uygulama ise orjinal bir app alınarak başlı başına yeniden tasarım ve içerik oluşturulmasıdır. En sağlıklı ve problemsiz olan uygulama native olandır. Android ya da İOS için uygulama ya da içerik oluşturmak istiyorsanız yıllık belli bir ücret karşılığında android veya İOS üzerinden app satın alabilirsiniz.

web tasarım ve logo tasarım için