Blog

 • 0 SOSYAL MEDYA

  SOSYAL MEDYA                 Sosyal medya kavramı son on yıldır birçok sektöre yön veren önemli bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların sosyal medya üzerinde yaptıkları etkileşimler; insanların nelerden hoşlandıklarını, neleri beğenip beğenmediklerini, ilgi alanlarını, başarılarını, sevdikleri yada sevmedikleri şeyleri, görüş ve düşünceleri gibi birçok şeyi anlamamıza ve öğrenmemize imkan sağlıyor. Böyle bir bilgi havuzunu etkili olarak kullanmak, insanların neye ihtiyaç duyduklarını veya nelerin olmasını istediğini anlamamıza ve buna yönelik şeyler üretmemize sebep olması bile çok önemli bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Sosyal medyada aktif olarak yer aldığımızda sadece insanların bakış açılarını, duygu ve düşüncelerini öğrenmekle kalmadan kendi duygu, düşünce ve bakış açılarımızı da diğer insanlarla etkileşim kurarak aktarma olanağına sahip oluyoruz. Kısacası sosyal medya üzerinden hem etkileniyoruz hemde etkiliyoruz. Bu etkileşimi sağlıklı olarak analiz eden firmalar sosyal medya üzerinden farklı satış stratejileriyle birçok kişiye ulaşabiliyor. Özellikle son 1 yıldır Google politikaları sosyal medya ile websitelerin birbirini destekleyici politikalar benimsemesi, iki platform arasında trafik oluşturmak istemesi ve bunu önemsediğini açıkça belirtmesi firmaların bu alana kayıtsız kalmasının imkansız olduğunu göstermektedir.

 • 0 SOSYAL MEDYA NE İŞE YARAR?

  SOSYAL MEDYA NE İŞE YARAR?   Sosyal medyanın en önemli özelliği insanların bütün dünya ile anlık etkileşime geçmesine olanak sağlamasıdır. Dünya’nın diğer ucunda olan bir olayı sosyal medya üzerinden tüm dünya öğrenip olumlu ya da olumsuz tepki gösterebiliyor. Bir yerde yanlış yapıldığında ya da güzel şeyler olduğunda sosyal medya sayesinde anında haberimiz olabiliyor. Sosyal medyanın en güçlü yanı bu olduğu için insanlar yaptıklarını bir kere değil birkaç kere düşünür hale geldi. Çünkü sosyal medya sayesinde yaptıkları doğru yada yanlış eylemlere tüm dünyadan olumlu olumsuz tepki gelebiliyor. Sosyal medya üzerinden iflas eden binlerce firma sayabiliriz. Aynı zamanda yaptıkları ufak tefek iyi şeylerin sosyal medya üzerinden çığ gibi büyüyerek çok farklı yerlere gelen firmalarda sayabiliriz. Bütün bunlar bize tek birşeyi gösteriyor; sosyal medya sizi en uç noktalara, hayal dahi edemediğiniz yerlere getirebilir. Bunun iyi yada kötü olup olmayacağına yapmış olduğunuz eylemler ve insanların bu eylemlere karşı verdiği tepkiler belirleyici faktör olacaktır. Diğer bir boyut ise sosyal medya üzerinden tüm dünyaya kendinizi istediğiniz gibi anlatabilecek olmanızdır. Yapmış olduğunuz bir sosyal sorumluluk projesine tüm dünyayı dahil edebilirsiniz. Aklınızdaki fikri sosyal medya üzerinden paylaşarak mantıklı bulan insanlarla etkileşime geçebilirsiniz. Eleştirdiğiniz bir durumu sosya medya üzerinden dile getirerek sizinle aynı fikre sahip olan kişileri bir araya toplayabilirsiniz gibi birçok şeyi yapabilirsiniz!

 • 0 DİJİTAL MEDYA NEDİR?

  DİJİTAL MEDYA NEDİR?   Dijital medya kavramı son zamanlarda trend kavramlardan biri haline geldi. Bunun sebebi ise Google, Yahoo gibi büyük arama motoru firmalarının dijital medyayı önem sırasında ilk sıralara taşıması ve politikalarını bu kavramlar üzerinde yoğunlaştırmasındandır. Dijital medya ile internet dünyasını biraraya getirmeyi amaçlayan arama motoru sağlayıcıları bu sayede daha kaliteli içerikleri müşterilerine sunarak kalite politikalarını artırarak devam ettirecekler. Düşünsenize, internet sitelerinde birsürü sektör hakkında bilgi ve içerik dolaşıyor, aynı zamanda sosyal medya araçları üzerinden insanlar farklı farklı sektörleri ilgilendiren, sektörle alakalı olan ya da kendi fikirlerini açıklayan birçok bilgiyi paylaşıyor, instagram, facebook,  twitter,google+,pinterest ve daha niceleri üzerinden sürekli bir bilgi akışı var. Arama motoru firmaları bu bilgilerin sağlıklı olması, içeriğin kaliteli olması ve insanların yaptığı aramalarda aradıkları konuyla ilgili arama yapan insanları yanıltmayacak, aradıkları doğru bilgiyi sunacak websitelere ihtiyacı olucak. Bunun için dijital medya kavramıyla  websiteleri birbirine bağlı olacak şekilde politikalar benimsiyor. Gelişen dijital medya pazarlama opsiyonlarıda bu alanın ne kadar önemli olduğunu ve kesinlikle bu kavramlara kayıtsız kalınamayacağını gösteriyor. Bundan dolayıdır ki eğer işletmeniz varsa, instagram, facebook, twitter, google+, pinterest  gibi sosyal medya araçlarından işletme profili açarak bu alanda sizde yerinizi almalısınız ve hesaplarınızı varsa eğer websitenizle trafik oluşturacak şekilde oluşturmalısınız!

 • 0 MOBİL UYUMLU WEBSİTE - MOBİL UYGULAMA

  MOBİL UYUMLU WEBSİTE İLE MOBİL UYGULAMA ARASINDAKİ FARK NEDİR?   Genelde çok karıştırılan, insanların aklına getiremediği ikinci seçenek mobil uyumlu website kavramıdır. Mobil uyumlu website demek, websitenizin bilgisayarlardan giriş yapıldığında gösterildiği şekilde mobil uygulamadan internet araçları üzerinden arama yapıldığında ve sitenize tıklanıldığında aynı görsel üzerinden, eksiksiz olarak aynı şekilde gösterilmesidir. Website yazılımlarında mobil uyumlu websiteden kasıt şudur; Masaüstünde nasıl gözüküyorsa mobil araçlardan(telefon, tablet vs.) sitenize giriş yapıldığında aynı şekilde gözükmesidir. Mobil uygulama ise başlı başına farklı bir olaydır. Mobil uygulamada iki seçeneğiniz bulunur. Birinci seçenek converter mobil uygulama. Converter mobil uygulama isminden de anlaşıldığı üzere websitenizdeki bilgilerin, görsellerin çevrilerek mobil uygulamanıza yani app’inize aktarılmasıdır.Diğer seçenek ise Native mobil uygulamadır. İkinci seçenek en sağlam olanıdır. Başlı başına website yapar gibi mobil uygulamanızı tasarlarsınız, websitenizde olan olmayan her türlü özelliği ekleyebilir, çıkartabilir, tasarımı istediğiniz gibi değiştirebilir ve daha birsürü şey yapabilirsiniz. Native uygulamada hareket alanınız daha geniştir ve daha az problem yaşarsınız.

 • 0 SEO NE DEMEK?

  SEO NE DEMEK?   Search Engine Optimization.  Websitenizin arama motorları için optimize edilmesi demek. Optimizasyondan kasıt şudur; Google, yahoo vb. Arama motoru sunucuları belli bir kalite politikası belirleyerek arama motorları üzerinden arama yapan müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmak, aradıkları bilgiyi yada ürünü doğrudan alakasız olmayan siteleri eleyerek direk müşterisine sunmayı amaçlar. Bunun içinde belli kurallar koyar ki insanlara daha kaliteli içerikler sunabilsin. Bunu iki şekilde gerçekleştirir. Birincisi firmalara yada şahıslara website yaparken belli kurallar koyar. Örneğin; içeriğin kopya olmaması, görsellerin orjinal olması, sitenin güvenli olması ve bunun gibi birçok kriter. Websitelerin yapılan aramalarda bulunabilmesi için bu kurallara uymasını, websiteyi bu kriterlere uyarak oluşturmasını bekler. Bu kriterlere uymayan siteleri yapılan aramalarda göstermez, daha doğrusu ilk sayfalarda göstermez ve geriye atar.

 • 0 SEO NE İŞE YARAR?

  SEO NE İŞE YARAR?    SEO’nun en büyük avantajı, doğru şekilde yaptığınız zaman müşteri aramanıza gerek kalmaz çünkü websiteniz ilk sayfalarda çıkmaya başladığı zaman birçok müşteri sizi aradığında bulur. Ayrıca devasa bütçeler ayırılarak oluşturulan reklam bütçeleriniz en alt seviyelere çekilir çünkü artık google sizi kaliteli müşteri olarak konumlandırır ve aramalarda size öncelik vererek müşterilerin size ulaşmasını sağlar. Bu avantaj sizi birçok rakibinizin önüne geçirmekle kalmaz, işinizi farklı boyutlara taşımanıza kapıda açar.Google Adwords’te reklam vermeden önce sitenizi SEO uyumlu hale getirin ki yapmış olduğunuz ya da yapacağınız reklam sitenizi ileriye taşıyabilsin. SEO uyumlu olmayan sitelerde Google Adwords üzerinden ya da Google Reklam üzerinden reklam verdiğinizde siteye uzun vadede hiçbir getirisi olmaz. SEO ile hem reklamınızı kendiniz yapın hem de reklam bütçesinden kurtulun!

 • 0 ETİCARET AVANTAJLARI

  E-TİCARET SİTENİZ OLSUN E-Ticaret Siteniz Olsun Artık internetten satış yapmak kaçınılmaz bir durum oldu. E-Ticaret özelliklede İstanbul gibi geniş pazar yelpazesine sahip, dünyanın kalbindeki bir şehir için bulunmaz bir nimet. Çünkü ürün tedarik etmede rahat hareket edebileceğiniz bir şehir. Akıllı girişimcilere hatta hiç ürün almadan fiyat listesi toplayıp, bir müşteri gibi ürün toplayıp E-Ticaret ile dünyaya sunmak bile mümkün. Çünkü artık bilinçli müşteri fiyattan ziyade ürünün nereden geldiğine bakıyor. Biz E-Ticaret sitesi kurarken müşterimizi kazandırmak istediğimizden pazar tecrübemizi de paylaşıp, doğru yönlendirmeye çalışıyoruz. E-Ticaret sitelerimiz; Mobil Uyumlu, SEO Uyumlu Özgün Şablon, Kusursuz Kampanya yönetimi, Blog yönetim panellerinden oluşuyor. Ama bizim asıl farkımız sürümü en güncel temaları kullanmamız ve buna bağlı olarak SEO uyumlu web site kotlamak müşterilerimize avantaj sağlıyor. Sonrasında sorun yaşamadan dijital pazarlama kanallarını kullanabilirsiniz. www.webtasarimvereklam.com web sitemiz üzerinden kolayca bize ulaşış, İstanbul'un neresinde olursanız olun, yüz yüze görüşme sağlayabiliriz. Ayrıca şu konularda çok iddialıyız Web Site yaptırmak, İstanbul web ajansları, E-ticaret paketleri, İstanbul E-Ticaret, Mobil Uyumlu, SEO Uyumlu, Web sitem en üstte olsun, Farklı E-Ticaret temaları gibi konularda aşırı iddialıyız. Çünkü işimizi dürüst yapmayı bir ilke edinmişiz. Yazımızı sabırla okuduğunuz için teşekkür ediyoruz.

 • 2 İSTANBUL WEB TASARIM FİRMALARI

  İSTANBUL WEB TASARIM FİRMALARI Webtasarimvereklam.com   farkıyla İstanbul’da da bir çok firma ile çalışmaya başladığımızda şunu gördük. Müşterilerin web alanına uzaklığı bazı İstanbul’daki  fırsatçı web yazılım ajansı adı altında müşterileri  yanlış bilgilendirmişler ve mesleği kötüye kullandıklarını gördük. Bunun için dürüstlük ilkemizi tekniğimizden bile üstün tutarak; istanbul web tasarım firmaları web tasarım ajansları en iyi web tasarım firmaları web tasarım ajansı web sitesi tasarımı istanbul web sitesi web tasarım ataşehir web tasarım hizmetleri gibi aramalarda ilk sıralarda yer alıp, müşterilerimizi doğru yönlendirmek ve müşterilerimiz ile birlikte büyümek planımızın parçalarını devreye koyduk. Bunun için sürekli içerik üreterek, web site yaptırmak isteyen müşterilerimizi sürekli içerikler geliştiriyoruz. webtasarimvereklam.com sitemiz üzerinden hizmet vererek, müşterilerimizin isteklerine anında cevap veriyoruz. Bizimle çalıştığınızda sadece web siye yaptırmak yada SEO hizmet almış olmazsınız; bununla birlikte firmanızı büyütür, geliştirirsiniz.

 • 1 Robots.txt Nedir?

  robots.txt nedir? robots.txt ne işe yarar?   Robots.txt dosyası oluşturularak sitenin kök dizinine yerleştirilir. Bu dosyanın amacı arama motorlarının siteyi taramasına yardımcı olmak ve hangi dosyaların taranıp hangi dosyaların taranmayacağını belirlemek amacıyla oluşturulur. Robots.txt dosyası arama motorlarına yardımcı olduğu için sitenize faydalı dönüş sağlar.Robots.txt dosyası oluşturarak arama motorlarına ve arama motorları araçlarına çeşitli talimatlar verebilirsiniz.     Aşağıdaki komut doğrultusunda Googlebot’a “/cms/” dizininin tarama dışı tutulması gerektiğini bildirebilirsiniz. User-agent: Googlebot Disallow: /cms/ Bu işlemin tüm tarayıcılar için geçerli olmasını istiyorsanız; User-agent: * Disallow: /cms/ Sitenizin sadece tek bir alanının değil tüm alanlarının dizin dışı kalmasını istiyorsanız; User-agent: * Disallow: / Sadece tek bir görselin veya alt sayfanın taranmasını engellemek istiyorsanız; User-agent: Googlebot Disallow: /questionfile.html Disallow: /images/questionfile.jpg Sitenizde yer alan tüm görsellerin gizli kalmasını istiyorsanız bu durumda dolar işaretini bir yer tutucu olarak kullanıp bir filtre oluşturabilirsiniz. Tarayıcılar bu durumda belirlemiş olduğunuz dosya türlerini taramadan diğer dosyalara geçeceklerdir. User-agent: * Disallow: /*.jpg$ Belirli bir dizinin engellenmesini ama bu dizine ait alt dizinin taranmasını istiyorsanız; User-agent: * Disallow: /shop/ Allow: /shop/question/ AdWords’e ait tüm görüntülerin organik dizinden çıkarılmasını istiyorsanız; User-agent: Mediapartners-Google Allow: / User-agent: * Disallow: / robots.txt dosyası içerisinde aynı zamanda site haritasına yer vererek bir site ile tarayıcılar arasındaki bağlantıyı sağlamlaştırmayı başarabilirsiniz. UserAgent: * Disallow: Sitemap: http://[question.com]/sitemap.xml   Robots.txt hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • 0 WEBSİTE SEO/SOSYAL MEDYA

  SOSYAL MEDYA AKTİF KULLAMININ SEO AÇISINDAN ÖNEMİ Etkili bir sosyal medya stratejisi işinizi beklentilerinizin üzerine taşıması en olağan durumdur. Sosyal medya insanları kitleler halinde bir araya getiren ve gruplaştıran dijital pazarlama platformlarıdır. Biz reklam ajansları sosyal medyayı bir şehrin en işlek caddesi ve oraya astığımız afiş gibi görür ve ona göre çalışmalar hazırlarız. Önemli olan ruhunuzun sosyal medyaya ne kadar yansıdığı ile alakalı bir durumdur. Her işte olduğu gibi sosyal medyadaki samimiyetsizlikte belirli bir zamaman eğer samimi değilseniz gün yüzüne çıkması kaçınılmazdır. Onun için sosyal medya kullanımı seo açısından çok önemlidir. Şirketinizin hesaplarını bir imajınız be vitrininiz olarak görün. Oraya neyi nasıl koyarsanız insanların kalbinede onu öyle koyarsınız. Bizler sosyal medya araçılığıyla kazandığımız müşterileri rast gele kazanmıyoruz. İnanlar bizim bahçemizdeki meyvaları görünce çiçekleri ne kadar güzel yetiştirdiğimizi görüyorlar. Bu sebeple bizlerle şirketlerinin işlerini paylaşıyorlar. Sosyal medya işinize doğru yön versin istiyorsanızı, heyecanla çalıştığımız dijitap pazarlama uzmanlığımızın bahçesinden sizlerde ücretsiz web site yada website seo hizmeti alabilirsiniz. https://www.webtasarimvereklam.com/iletisim/   üzerinden bizlerden teklif alabilirsiniz. https://www.webtasarimvereklam.com/seodanismanligi/ inceleme yapabilirsiniz. https://www.webtasarimvereklam.com/portfolyo/ üzerinden örnekleri görebilirsiniz...    

© Copyrights WebtasarimVeReklam.com