Web Tasarım | Logo Tasarım | Website Yaptırmak | E Ticaret Paketleri | SEO Ajansı

google haberler

Geri

0 Web Tasarım Nasıl Olmalı ?

WEB TASARIM ÖZELLİKLERİ

 

Web tasarım konusunda insanların kafasında bir çok soru var. Başarılı bir website nasıl olmalı?, web tasarım konusunda nelere dikkat etmeliyim?, googleda sitem nasıl ilk sayfaya çıkar?, website üzerinden nasıl satış yapabilirim?, website üzerinden nasıl para kazanabilirim? gibi sorular herkesin merak ettiği ve sürekli cevap arayışı içinde oldukları en bariz sorulardır. Bu soruların her biri ile ilgili sayfalarca yazı, makale ve ya forumlarda cevaplar bulabilirsiniz. Ama biz size kısaca bütün bu soruların cevabını tek bir seferde vermek istiyoruz.

 

Öncelikle başarılı bir website sahibi olmak istiyorsanız bilmeniz gereken iki tane kavramdan bahsedeceğiz size. SEO uyumlu web yazılımları ve mobil uyumlu web yazılımları... Bu iki kavram web tasarım konusunun en temel iki yapı taşıdır. Eğer websitenizi bu iki kavram üzerine temellendirmezseniz ilerleyen süreçte çok fazla para harcamak zorunda kalırsınız. Fakat ilk etapta bu iki kavramı kapsayacak bir web yazılımı üzerinden sitenizi şekillendirmeye başlarsanız ilerleyen süreç çok daha kolay ve profesyonel olacaktır sizin için.

Gelelim bu iki kavramın ne anlama geldiğine;

SEO (search engine optimization), arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO ne işe yarar diye merak ediyorsunuzdur. SEO dediğimiz kavram arama motorlarının belilrlemiş olduğu kalite politikalarına uyumluluk anlamına gelmektedir. SEO uyumlu site dediğimizde aslında bu politikaların sitenizde uygulandığını, buna uygun olarak siteyi hazırladığınızı gösteriyor. Google vb. Arama motorları da bu kriterleri sitenize uyguladığınızı tecrübe ettiğinde sizi ilk sayfalarda üst sıralarda konumlandırıyor ve bir çok müşteri için ilk seçenek olarak sizi sunuyor. Bunun önemi yadsınamayacak kadar büyük ve farkı anlamanız sizin için çok kısa sürede gerçekleşecektir. Herkesin kendi tecrübelerine dayanarak kendine şunu sorması gerekir; internet üzerinde arama yaparken kaçımız 2., 3., 4.ve ya diğer sayfalara kadar gidiyor? İlk sayfada bile ilk 3 ten gerisine bakmayan insanların sayısı inanılmaz oranlarda. Durum böyle olunca bu konu önem sırasında en üst noktada yer alıyor.

Gelelim mobil uyumlu web site ne demek ? Mobil uyumlu website demek, web sitenizin masaüstünde olduğu gibi mobil cihazlarda da düzgün bir şekilde çalışması anlamına gelmektedir. Mobil cihazlarda ( telefon, tablet ve diğer araçlar) site hızı, sayfada kayma olmaması ve içeriklerin kolayca ulaşılabildiği, AMP tasarımlar tercih edilmelidir. Bu şartları doğru şekilde karşıladığınız takdirde kusursuz bir websitesi için geriye kalan tek şey kaliteli içerik oluşturma ve sürekli güncel bir website.

Sitenizi seo uyumlu ve mobil uyumlu olarak ayarladınız. Geriye kalan işlemler çok daha basit olmasına karşın vakit ayırmanız gereken bir konu. Kaliteli içerikler oluşturmanız, paylaşımlarınızda attığınız resimleri optimize etmeniz, rakip sitelere göre içerikler oluşturmanız devamında ki çalışmalar için önemli süreçlerdir.

Web siteniz ile ilgili en son aşama ise webmaster araçlarına kaydolarak sitenizin istatistiklerini doğru şekilde analiz etmeniz olacaktır. Bağlantı hatalarını, hangi sayfanızın ne kadar bağlantı aldığını, bir önceki döneme göre hangi konularda değişiklik yapmanızı ve daha birçok raporlama işlemlerini bu araçlar üzerinden görebileceksiniz.

Kurumsal web tasarım ve profesyonel çözümler için https://www.webtasarimvereklam.com/iletisim.php adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 Yorumlar

  • Hiçbir yorum bulunamadı.

web tasarım ve logo tasarım için