Web Tasarım - Logo Tasarım

Geri

0 WEBSİTEYE BLOG YAZMANIN FAYDALARI...!

Web tasarım ve reklam blog

Websiteye Blog Yazmanın Faydaları ve SEO İlişkisi

Blog yazmanın websiteniz için en önemli faydası şüphesiz çevre edinmektir. Alanınızda güncel ve özgün bloklar yazmanız sizi her geçen gün daha tanınır hale getirir. Çevre edinmek, daha çok kişiye ulaşmak için kaliteli blog yazmak sizleri başarıya götürür. Blog yazmanın iki anahtar kelimesi vardır;fikir ve bilgi. Günümüzde kaliteli fikir ve doğru bilginin en iyi şekilde aktarılması için blog yazmak oldukça faydalıdır. Ufkunuzu genişletmek, wetsitenizin tıklanmasını arttırmak için de en iyi yollardan birisidir blog yazmak.

Websitesine blog eklemeden önce şunlara dikkat etmeliyiz

İlk önce kesinlikle özgün olmalıyız. Farklı sitelerden konuyla ilgili yazılar bulup kopyala-yapıştır yapmamalıyız. Bir fikir oluşturup araştırmalıyız, fikrimize uygun bilgiler toplayıp özgün ve doğru cümleler kurmalıyız. Kopyala-yapıştır mantığı web sitenizi ileriye değil geriye taşır. Okurlarda güven kaybına sebep olur. Eğer doğru şekilde hareket ederseniz online bir marka, sektörün öncüsü bir kuruluş olduğunuzu okurlarınızın görmesini sağlarsınız. Bununla birlikte potansiyel müşterilererden medya söktörüne kadar geniş bir iletişim ağı kurarsınız.

Websitesi Blog postlarını kim yazmalı ve yayınlamalı?

Blog metinlerini yazan da yayınlayan da aynı kişi olabilir. Burda önemli olan yazmak. Yazan kişi araştırmayı, fikir üretmeyi, bilgi toplamayı ve topladığı bilgileri süzgeçten geçirmeyi sevmeli. Yayınlayan kişi ise postları zamanında yayınlamalı ve blogunuzu güncel tutmalı.

Websitesi blog postları ne zaman yayınlanmalı?

Haftalık bir takvim ayarlayıp bu takvimde tutarlı olmalısınız. Yani her hafta bir veya iki blog yazıyorsanız bunu sonraki haftalarda da aynı şekilde sürdürmelisiniz.

En iyi blog platformu?

Şüphesiz en iyi ve en geniş kitleye hitap eden blok platformu Wordpress'tir. Çokgeniş kitleler tarafından kullanıldığı için farkedilmeniz ve çevre edinmeniz daha kolay olur. Wordpress, SEO için de en iyi seçenektir. Eğer temanız başarılı ise Wordpress bu alanda size oldukça fazla fayda sağlar. Wordpresin bize sağladığı kolaylıklar:

1- Başlık, anahtar kelimeler, description gibi meta etiketleri ayarlamak.
2- Başka sitelere doğrudan linkleme
3- Etiket, kategori ve arşiv kullanarak blog postlarını beraber linkleme yapmak.
4- Yazılarınızı düzgün birşekilde biçimlendirir.

Blog ve SEO ilişkisi nasıl olmalı?

Anahtar Kelime

Bir metin içerisine anahtar kelime elbette kullanmalıyız fakat aşırıya kaçmadan, abartmadan. Çünkü bu durum faydadan çok zarar sağlayabilir. Anahtar kelimeler websetenize başlıgınıza uygun şekilde seçmelisiniz. Kullanıcının arama yaparken muhtemel girdiği kelimelere long-tail denir. Anahtar kelime seçerkende kullanabileceğiniz en iyi yöntem de budur. "kaban" gibi yüksek rekebetli bir anahtar kelime seçmek yerine "bayan kışlık kaban fiyatları" gibi bir anahtar kelime seçebilirsiniz. Hem hedef kitle hem de rekabet açısından sizi üst sıralara taşır.

Güncel İçerik

Websitenizin arama motorlarıda gözükmesi için içeriğinizi güncel tutmalısınız.  

Tanınırlık

Tanındıkça paylaşıldıkça websiteniz arama motorlarında üst sıraya yükselmeye başlar. Eğer başarılı bir içerik oluşturursanız okurlarınız sizleri tavsiye eder ve başkalarına da ulaşırsınız. 

Sosyal Medya

Blogunuzu facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya hesaplarınıza bağlarsanız, arama motorlarında tanınırlığınız artacaktır. 

0 Yorumlar

  • Hiçbir yorum bulunamadı.
        Captcha

          © Copyrights WebtasarimVeReklam.com