SEO Ajansı | Google SEO | SEO Danışmanlığı | Web Tasarım Ve Reklam

google seo

SEO

 • Kategori :SEO ajansı
 • Seo uyumlu :seo uyumlu website
 • Mobil uyumlu :mobil uyumlu website
 • Paylaş :
google seo, seo nedir, seo danışmanlığı
google seo, seo nasıl yapılır, seo danışmanlığı

SEO nedir? SEO nasıl yapılır?

SEO ( Arama motoru optimizasyonu ) yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için dikkat etmemiz gereken faktörler nelerdir? Yaptığımız hangi işlemler sitemizin sıralamasını yükseltir? Yaptığımız hangi işlemler sitemizin sıralamasını olumsuz etkiler? Site içi seo nedir? Site dışı seo nedir? SEO yaptırdığımızda en büyük avantajımız ne olur? İnternette reklam vermek mi daha mantıklı, websitenize seo yaptırmak mı? Tüm bu sorularınızı teker teker cevaplayalım; - SEO yaparken nelere dikkat edilmelidir ki yapmış olduğunuz çalışmalar başarılı olsun? Birçok faktörden bahsedebiliriz. Toplamda 200'den fazla faktör arama motorlarında üst sıralarda çıkmanıza doğrudan ya da dolaylı bir şekilde etki edebilir. Sizlere bu maddeleri tek tek yazıp açıklamak yerine, 200'den fazla bu faktörün aslında size neyi yaptırmak istediğini özetleyeceğim. Öncelikle içeriklerinizin kaliteli olması gerekiyor. Kaliteden kastımız içeriğinizi oluşturan tüm materyallerin orjinal olması gerekmekte; sitenizi oluşturduğunuz yazıların başka yerden alınmamış olması, kullandığınız resimlerin size ait olması ve diğer sitelerden alınmamış olması gerekiyor. Sitenizin kalitesini belirleyen ana faktör ise, sunmuş olduğunuz içeriğin müşterileri tatmin etmesidir. Tatminden kastımız; müşteri arama yaptığında yazmış olduğu arama kelimeleriyle sizin sitenize geldiğinde aradığı sorunun ya da bulmak istediği ürünü tam olarak sitenizde bulabiliyor mu? Sizden aldığı cevaptan sonra eğer site içerisindeki diğer sayfaları ziyaret etmiş ve ya diğer yazıları da okumuşsa ve bunlardan sonra sizinle iletişime geçerek(telefonla ya da yorum yaparak) dönüşümlerle ortaya koyuyorsa arama motorları için kaliteli içerik üretmişssiniz demektir ve arama motorları bunun mükafatını mutlaka verir! Kaliteli içerikten bahsettikten sonra bir diğer kalite faktörünü de göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Websitenizin hem masaüstünde hem de mobil araçlarda hızlı açılması ve kullanıcıya keyifli bir deneyim yaşatması gerekiyor. Websitenizin hızlı olmasını sağlayan basit birkaç şey var; birincisi yazılım olarak uyumlu olması ikincisi de görsellerin küçük boyutlarda siteye aktarılması. Unutmayın ki bütün bu faktörler tek birşeyi amaçlıyor ve bu herşeyin özünü oluşturuyor. ARAMA MOTORLARI MÜŞTERİLERİNE KALİTELİ VE ÖZGÜN İÇERİKLER SUNMAK İSTİYOR!

 • kaliteli ve özgün içerik en temel özellik
 • yararlı backlinks (faydalı linkler) * Çok dikkat edilmelidir, hatalı backlink ya da arama motorları tarafından ceza almış backlinks aldığımızda siteniz için yapmış olduğunuz herşey boşa gidebilir!
 • gelen linklere ve giden linklere çok dikkat etmelisiniz
 • sitenizin güvenli olduğunu gösteren SSL sertifikası (https)
 • sitenizin yazılımsal olarak SEO uyumlu ve Mobil uyumlu olması
 • sitenizin hem mobilde hem de masaüstünde hızlı olması gerekiyor
 • alan adınız en fazla iki kelimeden oluşmalıdır! Uzun alan adları olumsuz etki oluşturabilir
 • yazılımsal kısımda h1 ve h2 etiketlerini kullanırken dikkat edilmeli
 • yazılım kısmında çok fazla anahtar kelime kullanımından kaçınınız
 • website oluştururken sitenizin mimarisini önceden belirleyip ona göre sitenizin başlıklarını oluşturmalısınız (en önemli anahtar kelimeden başlayarak alt başlıklar oluşturmalısınız!)
 • siteniz için mutlaka robot.txt ve XML sitemaps oluşturmalısınız!
 • sosyal medya mecralarını etkili olarak kullanarak websitenizle sosyal medya hesaplarınız arasında trafik oluşturmanız sitenize büyük fayda sağlar
 • görsellerde ya da videolarda metin kullanmamanız gerekiyor,( Örn; sitenizde paylaştığınız resimin üstünde ürünle ilgili ya da konuyla ilgili bir açıklama metni olduğunda google bunu farkeder ve sitenize olumsuz etki yapar!)
 • alan adınızı belirlerken firma isiminden ziyade anahtar kelimelere yönelmelisiniz! (Markalar için bu durum farklı olabilir!)
 • hosting ve domain alırken uzun süreli almanız size fayda sağlayacaktır. Mantığını şu şekilde söyleyebiliriz; 1 yıllık hosting ve domain aldığınızda google sizi geçici müşteri olarak görebilir fakat 3 yıllık ya da 5-10 yıllık hosting ve domain aldığınızda google sizi devamlı müşteri olarak görür ve bunu mükafatlandırarak size öncelik verir
google seo, seo yaptırmak, seo faktörleri
adım

seo uyumlu yazılım

Webisteniz için seo yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle yaptıracağınız sitenin seo uyumlu olup olmadığını analiz etmeniz gerekir. Eğer yazılımınız seo işlemi için gerekli teknik altyapıya sahip değilse arama motoru optimizasyonunun yapılması birşey ifade etmez. Sitenizin seo uyumlu olup olmadığını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

google seo, seo yaptırmak, seo yaptırmanın avantajları
adım

site analizi

Site analizi yapıldıktan sonra sitenizle ilgili yapılması gerekenleri detaylı analizlerle incelemek gerekiyor. Bunun yanı sıra sektör analizi ve rakip analizlerini çok yönlü şekilde inceleyerek karşı stratejiler oluşturmanız gerekiyor. Sitenizi rakiplerinize göre konumlandırmanız sizin için iyi bir strateji olacaktır!

google seo, seo yaptırmak, seo yaptırmanınn faydaları
adım

seo faktörleri

Arama motorlarınının hemen hemen hepsi kullanıcı deneyimini en üst seviyelere taşımak için belli başlı politikaları benimsemektedir ve her sene mutlaka politikalarını güncellemektedirler. Yeni çıkan gelişmeler ışığında en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için belirli faktörleri ortaya koymaktadırlar. Bu faktörler yaklaşık 250-300 arasındadır.

iletişim
google seo, seo yaptırmak, seo danışmanlığı
google seo, seo yaptırmak, seo danışmanlığı google seo, seo yaptırmak, seo danışmanlığı

SEO uzmanı arıyorsanız